розробки уроків

Вчитель: Рябокучма А. Д.               


Урок позакласного читання             1 клас                                                  

Тема:  Казки про тварин. В.О.Сухомлинський «Як білочка врятувала дятла»

Мета:Поглибити знання учнів про казку; вчити визначати головну думку казки. Виховувати інтерес до народної творчості, збагачувати словниковий запас.

Обладнання: виставка казок, портрет В.О.Сухомлинського, малюнки білочки і дятла, картки для словникової роботи, «чарівні» предмети з казок , малюнки дітей.

Хід уроку:
1.Привітання
-Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості, привітайтеся з ними та посміхніться.

Психологічне налаштування на урок
Діти: Ми всі – хороші друзі,
          Нам весело в гурті.
          Ми всі – прекрасні діти
          Хороші, золоті.

Вч:  -  Сідає першою краса,
           тепер сідає сила.

2.Повідомлення завдань уроку
- Діти, ми з вами вивчили всі літери алфавіту, закінчили букварний період, тому сьогодні проведемо незвичайний урок, а урок позакласного читання під назвою «Подорожуємо Казковою Країною».

- Пропоную підготувати ваш ротик до роботи.

1.Гра «Підготуй ротик»
*    На рахунок 1,2,3 набрали через ніс повітря і видихнули               в трубочку.

*   Набрали повітря і видихнули на звук / а/. Передаємо задоволення.

*    Вдихнули повітря і видихнули на звук /о/. Передаємо захоплення.

*   Вправа «Клацанки»

*   Робота над скоромовкою
Тишком – нишком
вийшла
мишка
із нори.
1.Прочитайте очима
2.Прочитайте голосно із закритим ротом
3.Прочитайте шопотом
4.Прочитайте «бджілкою»
5.Прочитайте швидко
6.Прочитайте з різною питальною інтонацією

3.Актуалізація опорних знань
  1.  Робота з виставкою книг.
      Розгляд виставки
  2.  Бесіда
-  Які книжки вам відомі?
-  Які сподобались? Чому?
-  Яким словом можна назвати твори, які містять ці книги?(казки)
Вчитель утворює на дошці асоціативний кущ
про тварин           чарівна             про людей


Казка

літературна                                 народна
-  А що таке казка?
  (Казка – це твір, в якому події вигадані, а іноді фантастичні. Тут говорять тварини, рослини, різні предмети.)
  -  А хто пише казки? (письменники, народ)
  -  Як називаються казки, написані письменником ?
       (літературні)
  -   А складені народом? (народні)
  -   А які бувають казки? (про тварин, про людей, чарівні)

  -   Діти, а які казки ви читали на сьогоднішній урок?
 ! (казки про тварин)

4. Робота з книгою «Золоте джерельце»
1. - Сьогодні на уроці позакласного читання ви познайомитесь з літературною  казкою, яку написав письменник, педагог – Василь Олександрович Сухомлинський. (портрет на дошці)

- Діти, послухайте і відгадайте загадки. Відгадки «підкажуть» про кого ми будемо читати казку.
Загадки
1.   Хвіст трубою, спритні ніжки –
Плиг із гілки на сучок.
Носить все вона горішки
В золотий свій сундучок.    
являється малюнок білочки на дошці)

2 .Вірно людям я служу,
    Їм дерева стережу.
    Дзьоб міцний і гострий маю.
    Шкідників ним здобуваю. (малюнок дятла)

-  Молодці, гарно відгадали загадки. Тож казка          називається «Як білочка врятувала дятла» (назва на    дошці)

2.Читання за диктором
Запитання: В яку пору року відбувалися описані події?

3.Словникова робота
   Робота за картками
А) прочитайте повільно за вчителем «Луна»
Б) прочитайте голосно і швидко
Г) прочитайте мовчки

4.Самостійне читання «бджілкою»
Запитання: Що вас схвилювало в казці?
                    А чому ви зраділи?
Руханка
 5.Читання частинами

 6. Запитання за змістом казки
 - Розкажіть про білочку. Яка вона?
 - Як білочка врятувала дятла від голодної смерті?
 - Чого вчить ця казка?

 7.Читання в особах ( уривок )

 5.Обговорення прочитаних книг
  1.  Бесіда
Вч. – Я знаю, що ви готували на сьогоднішній урок      позакласного читання казки про тварин . Хто з вас прочитав цікаву казочку і хоче розповісти про це однокласникам?
-   Молодці, дітки.
    Пропоную провести роботу в групах.

2.Робота в групах
(Діти в групах розповідають, які казки вони прочитали та вибирають учня, який презентує казку перед всім класом)
Виступи дітей
1.Назва казки
2.Хто її написав
3.Головні герої
4.Епізод , який сподобався
4.Що вчить казка?

3.Розгляд виставки дитячих малюнків
  - Діти по бажанню намалювали малюнки до своїх казок.
    Хто бажає розповісти про свою роботу?
(виступи дітей)

4. Завдання на наступний урок позакласного читання

-  На наступному уроці ми будемо обговорювати чарівні казки. Підбираєте, читаєте та малюєте малюнки.

6. Вікторина «Казкова карусель»
- Діти, на минулому тижні ми з вами відсилали телеграму – запрошення на сьогоднішній урок казковим героям. Вони не змогли залишити своїх казок , але надіслали нам мішок з «казковими» предметами. Спробуймо відгадати з яких вони казок.

Булава («Кирило-Кожумяка», «Котигорошко»)
Рукавиця («Рукавичка»)
Яйце («Курочка Ряба»)
Повидло («Пригоди Карлсона»)
Глечик («Лисиця і Журавель», «Лисиця і глечик»)
Пірїна («Кривенька качечка»)
Колосок («Півник і двоє мишенят»)
Яблуко («Білосніжка та семеро гномів»)
Буквар («Буратіно»)

7.Підсумок уроку
Інтерактивна технологія «Мікрофон»
- Почніть зі слів: «Мені сьогодні на уроці сподобалося…»
-  Хто з дітей класу на вашу думку був найактивнішим на уроці?
- Покажіть свій настрій після уроку долоньками
-Поплескайте собі за роботу на уроці.


Тема: А. Григорук «В гурті і пісня в лад іде»      Читання                3 клас

Мета: Виховувати любов і повагу до членів своєї родини, до українського фольклору; вчити визначати  дійових осіб твору, виділяти основну думку, удосконалювати навички швидкого, виразного, свідомого читання.
Обладнання: картки з іграми, запис українських пісень, картки для аудіювання, фішки для оцінювання учнів.
Хід уроку:

1.Організація учнів до уроку

-Добрий день, дітки.
Сідайте дівчатка, сідайте хлопчики.Пильно погляньте мені в очі.Візьміть від мене уважність, працьовитість, організованість.
Відчули потребу працювати? Тоді згадаємо девіз уроку читання:
Красиво і вірно читаємо,
Чітко розповідаємо.
Мову свою розвиваємо.

2.Перевірка домашнього завдання

* Стисло перекажіть оповідання «Хто міняє, той нічого не має»
*З’єднайте частини прислів’їв
Хто міняє, той                           штанів ходить
Поміняв шило на                       воли, аби вдома не були
Міняйло без                               нічого не має
Проміняв бики на                      мило

3.Розвивальні ігри

* «Хто це?»  « Що це?»
-Найдорожча, лагідна, ніжна, турботлива…(мама)
-Рідна, прибрана, батьківська, сільська …(хата)
-Українська, мелодійна, співуча, задушевна…(пісня)

*«Яке слово заблукало?»
-Україна, Вітчизна, Батьківщина, українська.
-Спів, співати, пісня, співачка.

-Які ви знаєте українські народні пісні?

*«Гостре око»
-Знайди слова у рядках
р а п і с н я
д у ш а ж е
о н а р о д у

4.Повідомлення теми і мети уроку
- Діти, прочитайте назву оповідання А. Григорука , над яким ми сьогодні будемо працювати.
В                ті              пі             в           іде
      гур               й            сня         лад

-А перед читанням твору давайте послухаємо інформацію від голосової пошти.
(Звучить грамзапис «Зеленеє жито», «Роде наш красний»)
-Діти, коли ви слухали фрагмент пісні « Роде наш красний» , кого ви уявляли, про кого
думали?

5. Опрацювання оповідання

1.Читання вчителем

2.Перевірка первинного сприймання (тестування)
-Діти, обведіть кружечком правильну відповідь

*Під гарний настрій сім’я Бубликів любить поспівати
А) вранці, до роботи;
Б )в обідній час;
В) ввечері після роботи

*Першим, як правило , заспівує:
А) дідусь;
Б)Дениско;
В) мама.

*Бабуня позирає на дідуся
А)зі злістю;
Б) лукаво;
      В) радісно.
     
      * Денис пустив
А)півня;
Б) курку;
В) гуску.

* Молодець той, хто пісню
А) починає;
Б) кінчає;
В)співає

3.Словникова робота
Гра «Дослідники»
-Знайдіть слова в тексті, які позначені зірочками та відшукайте в словничку їх значення.

Гра «Я тобі – ти мені»
(Читайлик с. 54)
-Прочитайте в парах слова один одному напівголосно.При потребі виправте помилку товариша.

 «Довідкове бюро»
-Як ви розумієте вислови:.
.Посидіти проти сонця – ввечері, коли на небі сходить місяць.
Перевести дух – відпочити.

Руханка

4.Самостійне читання

5.Відтворення змісту за запитаннями з елементами вибіркового читання.
- Як у родині Бубликів ставляться до пісні?
- Хто перший заспівувач у сім’ї?
- Хто підхоплював пісню дідуся?
- Коли підключались усі інші?
- Прочитайте, яку пісню любили співати у цій сім’ї?
- Прочитайте, які почуття охоплювали Дениска, коли він слухав цю пісню.
-Прочитайте пояснення дідуся, що означає вислів « пустити півня»?
-Як дідусь похвалив Дениска, хоч він і не зовсім добре заспівав?
-Що автор хотів показати цим твором?

6.Читання «Естафета»

7.Гра «Хто так говорив»

8.Читання уривка в особах

9.Робота в групах

1група  Складіть розповідь за малюнком в підручнику.
2група  Знайдіть і назвіть прислів’я і приказки в тексті.
3група  Виберіть прислів’я про пісню.
(презентація відповідей)


6.Підсумок уроку
- З твором якого письменника знайомилися на уроці?
- Чим цікаві його твори?
- Про життя якої родини пише автор?
- Хто з сім’ї вам сподобався? Чим?

7.Домашнє завдання
« Ромашкам» - навчитися виразно читати та переказувати текст.
«Дзвіночкам» - скласти розповідь за малюнком і записати її у Читайлик.


-Отже ,дітки, ми з вами впорались з усіма завданнями.Попрацювали добре.А тепер час відпочити та заспівати українську народну пісню. Я заведу, а ви підхопіть.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Читання         4 клас           

Тема: В. Сухомлинський « Як Павлик списав у Зіни задачу» ;
« Найкраща лінійка» .

Мета: учити орієнтуватися у структурі тексту; формувати вміння визначати головну думку твору; давати характеристику головним дійовим особам ; порівнювати вчинки і поведінку персонажів; розвивати мовлення; учити інсценізувати ; виховувати чесність, віру в свої сили.

Обладнання: портрет В. Сухомлинського, збірка В. Сухомлинського «Гаряча квітка» ,плакати з висловами, таблиці для словникової роботи тощо.

Хід уроку :

Орг. момент. Привітання

Доброго дня українській землі !
Гарного дня, дорогі вчителі !
Вдалого дня тобі , друже за партою!
Будьмо щасливі всі, ми цього варті!

2.Визначення теми і завдань уроку. Вправа «Очікування»

-         Діти,сьогодні ми продовжимо вивчення розділу «Світ дитинства».

-         Чого ви очікуєте від уроку?

-А я очікую від вас плідної праці. Сподіваюся ви будете активними,дружними, будете виразно читати , фантазувати. Творчо працювати.

3.Поетична хвилинка
Читання вірша В. Симоненка «Ти знаєш, що ти – Людина».

4.Працює «Довідкове бюро»

«Людина – жива істота, наділена мисленням і мовленням, здатна створювати знаряддя праці і користуватися ними».

5.Бесіда
- Як ви думаєте, кому в людському оточенні не важко бути людиною ?
( Використовується таблиця 1 )

-Просто чи не просто бути людиною ?
-Вдома ви працювали над проблемою : « Що таке характер? Яких рис свого характеру ви хотіли б позбутися? Як це зробити? (Відповіді дітей.)

6.Слово вчителя

Кожна людина – це неповторна особистість, унікальна і зовсім
не схожа на інших. І кожна людина повинна прагнути нести в собі заряд розумного,доброго, світлого. Відомий кіно митець Олександр Довженко сказав так: «Живи так, щоб усім навколо тебе було добре».

І якщо людина навчилася(схема 2 на дошці) любити, поважати, співчувати, захищати, приголубити, пожаліти, порадити, допомогти, то вона є незмінним претендентом на щастя .

А пізнати щастя можна ( «кущ» на дошці) в улюбленій роботі, в родині, в любові, в добробуті. І тоді, коли ти здоровий..
А сьогодні ми зупинимося на таких складових щастя, як друзі і успіх.Спочатку про друзів.

7.Бесіда
-Кого можна назвати другом?
-Коли виникає дружба? Що для цього потрібно?
(схема 3 на дошці )

8.Ознайомлення з темою і метою

-Прочитайте, будь-ласка, речення .
…Духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли вона живе у творчості.Без цього вона – засушена квітка.

-Як ви вважаєте, хто міг висловити таку думку ?

-Так, дійсно. Ці слова сказала людина , яка знала душі дітей, яка спілкувалася з ними. Це - В. Сухомлинський.

9.Працює «довідкове бюро»
Група «Всезнайки» підготувала коротку біографічну довідку про В. Сухомлинського (розповідає учень).

Василь Олександрович Сухомлинський   народився у 1918 році у селі Василівка на Кіровоградщині в бідній селянській родині. У сім*ї , крім Василя, було ще троє дітей. Усі четверо, коли виросли, стали вчителями.Василь з сімнадцяти років став учителем і залишився ним до кінця життя.Тридцять два роки він вів свій педагогічний щоденник, а потім його роздуми у щоденнику ставали книгами. Для наймолодших він написав понад 1500 казок, новел, і ми їх читаємо залюбки.

10.Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Як Павлик списав у Зіни задачу»
а ) Перше читання з завданням: назвати дійових осіб.

б) Словникова робота:

зарано – рано
стурбований – схвильований
похнюпив – схилив
п*ять – найвища оцінка у тексті

в ) прочитати повільно за вчителем( «Луна» )
голосно і швидко;
мовчки;

стурбований      списувати
розв*язати          помилка
зарано                  перевірити
почервонів           наступного

г) Самостійне читання із завданням:
-Які риси характеру виявились у вчинку Павлика:

Лінь.
Не бажання працювати самостійно.
Нечесність.
Невдячність.
Непорядність.

11. Робота у зошитах: продовжити міркування
«Павлик почервонів і похнюпив голову, значить…»
                                             
12.Продовження роботи над текстом

а ) Прочитати «ланцюжком», підготуватися до читання в особах, до інсценізації .
б ) Читання в особах.
в ) Творча інсценізація ( підготували учні з клубу « Юні артисти» )

13. Робота в групах ( 4 групи )
Перша група
Чи сподобалась вам Зіна ? Що б ви зробили на місці дівчинки?

Друга група
Про що  ви запитали б у Павлика? Чи хотіли б ви з ним дружити?

Третя група
Дайте поради  Зіні і Павлику.

Четверта група
 Складіть пораду «Що треба для того, щоб виникла дружба»
взаємоповага                 вміння         пробачати
взаємодопомога            вміння          поділитися
взаємопідтримка           взаємовиручка

14.  Робота з ілюстрацією
-Розгляньте малюнок до твору, знайдіть і зачитайте уривок, який зобразив художник.

15. Робота в зошитах. Вправа «Співавтор»
Спроба закінчити казку так, щоб Зіна і Павлик стали друзями.


Робота над текстом «Найкраща лінійка»

16. Слово вчителя
-А тепер поговоримо про успіх. Що ж таке успіх?

   « довідкове бюро»

Успіх- це певне досягнення, якому передує захоплення, пошук, робота, а потім знання.

-Як досягти успіху ?

17. Словникова робота

Майстерня – приміщення, або клас, де проводяться уроки трудового навчання.
Кострубата – шорстка.

18. Самостійне  напівголосне  читання (підготуватися до тестування)
      Вправа «Бджілка»
Запитання для тестування
1.Цей твір є :
а ) казкою
б ) оповіданням
2.Миколка і Роман були:
а ) однокласниками
б ) сусідами
3.За письмові роботи кращі оцінки:
а ) у Миколки
б ) у Романа
4.Після уроку мови діти пішли…
а ) у майстерню
б ) додому
5.Краща лінійка вийшла:
а ) у Миколи
б ) у Романа
6.Для чого Роман взяв лінійку до класу?
а ) йому було шкода залишати її в майстерні
б ) хотів показати, що і він може зробити щось краще

19.Читання вголос із завданням
-Прослідкуйте, як змінювався настрій у хлопчиків.
-Які здібності виявили Микола та Роман?
-Що автор хотів показати своїм твором?
-Чи переживали ви подібні почуття?

20.Робота в парах

а )Вправа « Сорока»
( Діти вимовляють один одному скоромовку, тримаючись за руки.)

Хитру сороку спіймати морока , а сорок сорок – сорок морок.

б )Дайте поради Миколі та Роману.(Перевірка завдання )

21. Висновок
Ніколи не треба втрачати віру в свої сили.

21. Складання сходинок успіху

Я знаю
Я хочу знати
Я вивчу

22.Домашнє завдання
1.Придумати продовження оповідання

2.Попрацювати з анкетою – самопізнання та підготуватися до діалогу в парах на тему  « Мої сили».

23.Підсумок уроку
-Давайте підсумуємо все сказане на уроці та складемо побажання собі , друзям , однокласникам.

Я бажаю вам бути людиною, мати багато друзів, ніколи не втрачати віри в свої сили(використовуються записи на дошці)

24.Діти:
-Ми знаємо, що В. Сухомлинський своє серце віддавав дітям. А ми – діти, сьогодні хочемо свої сердечка подарувати Вам.

Додаток

Ти знаєш, що ти – Людина.
Ти знаєш про це, чи ні?
Усмішка твоя – єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої одні.
Василь Симоненко

Любов      Здоров*я       Добробут     Родина
   
                       Щастя

Робота             Успіх           Друзі



«Бути людиною, - відповідала мати. – Це – найголовніше.»
 В. Сухомлинський

« Живи так, щоб усім  навколо тебе було добре.»
За О. Довженком

Схема 1
Доброму                        широкому
Чесному                         щедрому
Чуйному                         чемному
Порядному                      мудрому
Правдивому                   співчутливому
Наполегливому              сердечному
Не байдужому                скромному


Схема 2     
Любити             приголубити
Поважати          пожаліти
Співчувати        порадити
Захистити          допомогти

Схема 3
Допоможе           підтримає
Порадить             поділиться
Виручить             пробачить

Інсценізація
Дійові особи: Павлик, Зіна, Вчителька.

Павлик. Сиджу над задачею і не можу розв*язати . Краще спишу у когось.У Зіни , вона добре розв*язує задачі.

Павлик(до Зіни). На скільки питань задача?

Зіна. На три. А хіба ти не розв*язав?

Павлик. Не вийшла… Дай списати…

Зіна. Ой, Павлику, чого ж ти сам не хочеш працювати? Візьми. (Дає зошит.)

Павлик. Одна дія, друга, третя. Але що це? Зіна помилилась, замість 23 вона написала 32. Не скажу їй!

Учителька. Я перевірила ваші зошити. У Павлика «11».Молодець, Павлику, добре попрацював над задачею. А в тебе, Зіно, «9» - помилку зробила.

Зіна(глянула на Павлика) . Що ж ти за людина?


(Павлик почервонів і похнюпив голову.)       


Читання      2  клас

Тема: Наталя Забіла  «Про півника та курочку і про хитру лисичку» (казка) 

Мета: Ознайомити з казкою Н. Забіли «Про півника та курочку і про хитру лисичку».
Виробляти навички правильного, виразного читання. Формувати уміння читати в особах.
Розвивати мову, мислення, уміння переказувати.

Обладнання: Казковий герой Буратіно, картки для тестування, виставка книг Н. Забіли,
малюнки звірів, прислів’я.

Хід уроку:

1.Організація учнів до уроку
-Любі, діти! У наш клас завітали гості щирі. Привітаймо в добрий час їх посмішкою і миром.
Діти: Ми вам раді, люди добрі,
          І вітаєм щиро вас.
          І запрошуєм ласкаво
          На урок у другий клас.

2. Мовна розминка
- Дихальна гімнастика

-Робота над скоромовкою
«Соловей солов’ят од сонечка заслонив»

-Вправи на римування
  Доповни чистомовку
Ма-ма-ма ой минула вже …(зима)
Оз-оз-оз  утіка  лютий …(мороз)
На-на-на  надійшла …(весна)
Ки-ки-ки дзюркотять …(струмки)
Ва-ва-ва зеленіє …(трава)
Хи-хи-хи  прилітають…(птахи)

3.Перевірка домашнього завдання
1 група – читати виразно та намалювати малюнки до твору
2 група – знайти відомості про білочку та журавлика
Оцінювання відповідей учнів.

4.Повідомлення мети та завдань уроку
- Сьогодні на уроці ми прочитаємо ще одну казку Н. Забіли. А про кого вона, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки, які приніс наш друг Буратіно.
(Вчитель читає привітання від Буратіно та загадки. Діти їх розгадують, а вчитель на дошку прикріплює малюнки-відгадки)

-Молодці, діти. Відгадали всі загадки.Отже. ми читаємо казочку «Про півника та курочку і хитру лисичку»
5.Робота над змістом казки

1.Читання мовчки. Тестування.
* Чому півник та курочка пішли мандрувати по світу
А) їх вигнали з дому;
Б) їм набридло сидіти вдома.

*При зустрічі з зайчиком і білочкою півник
А) зрадів;
Б) злякався;
В) здивувався.

* Запросивши півника і курочку до себе в гості лисичка подумала «Це ж мені буде добрий   
А) обід;
Б) друг;

* Коли півник виглянув на подвір’я то побачив
А) куряче пір’я;
Б) куряче яйце.



2. Словникова робота
    « Довідкове бюро»
Зухвалі звірі – ті , що впевнені в собі.
Кислички – дикі, кислуваті яблука.
Не ймуть йому віри – не вірять, переконані в своїй правоті.
Рясноцвітні  мурави – різнобарвні трави.

3.Читання вголос « ланцюжком»

4.Поділ тексту на частини
Робота в парах
-Поділіть казку на дві частини і підберіть заголовки.
Перевірка( 1частина - Зустріч з незнайомцями
                    2 частина – Лисиця та вовк лишилися без обіду)

Руханка
Два півники, два півники
Горох молотили.
Дві курочки-чубарочки
До млина носили.
Цап меле, коза засипає.
А маленьке козенятко
На скрипочці грає.

5.Робота над 1 частиною
* Вибіркове читання
- знайдіть і прочитайте опис зайчика . білочки.
- прочитайте усі три прохання курочки. Чим кожне з них відрізняється.
-знайдіть речення , які потрібно читати з питальною інтонацією.

6.Робота  над 2 частиною
* Читання в особах
- Чому півник і курочка не могли відразу повірити зайчикові та білочці, що лисиця є не такою, якою була при першій зустрічі?
- Як ви гадаєте, для чого письменниця розповіла нам про це?
- А чи могла казка мати другий кінець?

7.Робота з прислів’ям
- Послухайте прислів’я і виберіть те , яке найбільше підходить до казки.

6.Підсумок уроку
- Що ви запам’ятали про Н. Забілу?
- Про що вона писала у своїх творах?
- З яких творів ці рядки?
* «Полетіла швидко бджілка, понесла усім листи…»
* «Підростуть в маляток крила, мати їх навчить літать…»
* «Завжди з нами був у забавках, з нами грався та гуляв…»
7.Домашнє завдання
1група – Читати казку виразно та переказувати стисло.
2група – Написати твір-міркування «Яким має бути справжній друг».

- Як підсумок можу одне лиш сказати.

  Зробили багато - знання будем мати.
                                                                                                                                     

Читання                       1 клас                                                                                         Тема: Закріплення знань про звук / г / , букви « Гг ».


Мета: Закріплювати літературну вимову звука / г /; формувати
в учнів навички читання з буквою « ге »; удосконалювати вміння
робити звуковий аналіз слів ; розвивати мовлення учнів; виховувати у них почуття взаємодопомоги.

Обладнання: абетка, фішки для моделювання слів, таблиці для читання, малюнки звірят , грамзапис для руханки.

Хід уроку:
1.Привітання
Психологічне налаштування на урок
Ми  всі – хороші друзі,
Нам весело в гурті.
Ми всі – прекрасні діти,
Хороші , золоті.

Учитель: - Сідає першою краса, тепер сідає сила.

2.Повідомлення завдань уроку.
- Діти, сьогодні до нас на урок завітали звірята з лісової школи.
Вони підготували для вас завдання. І щоб ви гарно їх виконали, давайте зробимо зарядку для язичка.

Гра «Підготуй ротик»
1.Артикуляційна вправа « Гойдалка »
2.Вправа « Клацанки »
3.Вправа « Піддуй кульку»
4.Вимовляння скоромовки ( на вибір дітей )

1.Завдання від Зайчика
 Гра « Назви літери»
«Диригент» - учень указкою показує літери, які називають діти.
Учитель:
-Назвіть букви , що позначають голосні звуки.
-Назвіть букви, які помякшують приголосні звуки.
-Назвіть букву ,яка не позначає ні голосного, ні приголосного звуків

2.Завдання від Ведмедика
1.Читання складової таблиці
.* читання обернених складів
 *прочитайте склади і утворіть слова
 *прочитайте «дощиком»
 *прочитайте « лавиною»
 *прочитайте скоромовкою
 *читання слів з карток

3.Завдання від Їжачка
Відгадування загадок та викладання відгадок звуковими фішками на планшетах
1.Я падаю на ваші хати.
   Я білий, білий, волохатий.
   Я прилипаю вам до ніг,
   Я називаюсь просто …( сніг)

Учитель
-Пропоную погратись у гру «І добре , і погано»
Дайте відповіді на запитання.
-Чому сніг – це добре?
-Чому сніг – це погано ?
-Чому діти люблять сніг?
-Які звірята можуть не побачити сніг?

Викладання слова сніг  на планшетах

2.Маленький, міцненький,
   Крізь землю пройшов і
   Шапочку собі знайшов. ( гриб )

Викладання слова гриб на планшетах

3. У воді купається –
   Сухим залишається. ( гусак)

Викладання слова гусак на планшетах

Руханка
Учитель
-У країні казочок  жив Ведмедик й Їжачок.
  Що ж це роблять ці звірятка?
  В них почалася зарядка…


4. Завдання від Білочки
    Прочитай!
    Робота з букварем с. 80-81
-прочитайте слова назви птахів
-прочитайте слова назви рослин
-прочитайте слова з  двома  літерами о
-прочитайте  імена людей
-прочитайте клички тварин
-прочитайте речення про гуску з гусаком

5.Завдання від Кота в чоботях
Прочитайте надруковані на дошці речення.
-Ти міг би розказати казку?
-Та у мене казок торба! Будь ласка!
Учитель
-Поясніть розділові знаки в  кінці  речень.
-Діти, хто з вас хоче сьогодні розказати казку?
(Виступи дітей)

Читання вчителем казки « Півень і собака»
-Які ще казки ви знаєте , де тварини допомагають один одному?
Підсумок уроку
Інтерактивна технологія «Мікрофон»
-Почніть зі слів: « Мені сьогодні на уроці сподобалося…»
-Покажіть свій настрій після уроку долоньками.
-Поплескайте собі за роботу на уроці.


Дзвінок вчителя

Немає коментарів:

Дописати коментар