четвер, 10 листопада 2016 р.

Урок позакласного читання для 1 класу

Вчимо твори В.Сухомлинського

Тема:  Казки про тварин. В.О.Сухомлинський «Як білочка врятувала дятла»
Мета:Поглибити знання учнів про казку; вчити визначати головну думку казки. Виховувати інтерес до народної творчості, збагачувати словниковий запас.

Обладнання: виставка казок, портрет В.О.Сухомлинського, малюнки білочки і дятла, картки для словникової роботи, «чарівні» предмети з казок , малюнки дітей.

Хід уроку:
1.Привітання
-Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості, привітайтеся з ними та посміхніться.

Психологічне налаштування на урок
Діти: Ми всі – хороші друзі,
          Нам весело в гурті.
          Ми всі – прекрасні діти
          Хороші, золоті.


Вч:  -  Сідає першою краса,
           тепер сідає сила.

2.Повідомлення завдань уроку
- Діти, ми з вами вивчили всі літери алфавіту, закінчили букварний період, тому сьогодні проведемо незвичайний урок, а урок позакласного читання під назвою «Подорожуємо Казковою Країною».

- Пропоную підготувати ваш ротик до роботи.

1.Гра «Підготуй ротик»
*    На рахунок 1,2,3 набрали через ніс повітря і видихнули               в трубочку.

*   Набрали повітря і видихнули на звук / а/. Передаємо задоволення.

*    Вдихнули повітря і видихнули на звук /о/. Передаємо захоплення.

*   Вправа «Клацанки»

*   Робота над скоромовкою
Тишком – нишком
вийшла
мишка
із нори.
1.Прочитайте очима
2.Прочитайте голосно із закритим ротом
3.Прочитайте шопотом
4.Прочитайте «бджілкою»
5.Прочитайте швидко
6.Прочитайте з різною питальною інтонацією

3.Актуалізація опорних знань
  1.  Робота з виставкою книг.
      Розгляд виставки
  2.  Бесіда
-  Які книжки вам відомі?
-  Які сподобались? Чому?
-  Яким словом можна назвати твори, які містять ці книги?(казки)
Вчитель утворює на дошці асоціативний кущ
про тварин           чарівна             про людей


Казка

літературна                                 народна
-  А що таке казка?
  (Казка – це твір, в якому події вигадані, а іноді фантастичні. Тут говорять тварини, рослини, різні предмети.)
  -  А хто пише казки? (письменники, народ)
  -  Як називаються казки, написані письменником ?
       (літературні)
  -   А складені народом? (народні)
  -   А які бувають казки? (про тварин, про людей, чарівні)

  -   Діти, а які казки ви читали на сьогоднішній урок?
 ! (казки про тварин)

4. Робота з книгою «Золоте джерельце»
1. - Сьогодні на уроці позакласного читання ви познайомитесь з літературною  казкою, яку написав письменник, педагог – Василь Олександрович Сухомлинський. (портрет на дошці)

- Діти, послухайте і відгадайте загадки. Відгадки «підкажуть» про кого ми будемо читати казку.
Загадки
1.   Хвіст трубою, спритні ніжки –
Плиг із гілки на сучок.
Носить все вона горішки
В золотий свій сундучок.    
(з’являється малюнок білочки на дошці)

2 .Вірно людям я служу,
    Їм дерева стережу.
    Дзьоб міцний і гострий маю.
    Шкідників ним здобуваю. (малюнок дятла)

-  Молодці, гарно відгадали загадки. Тож казка          називається «Як білочка врятувала дятла» (назва на    дошці)

2.Читання за диктором
Запитання: В яку пору року відбувалися описані події?


3.Словникова робота
   Робота за картками
А) прочитайте повільно за вчителем «Луна»
Б) прочитайте голосно і швидко
Г) прочитайте мовчки

4.Самостійне читання «бджілкою»
Запитання: Що вас схвилювало в казці?
                    А чому ви зраділи?
Руханка
 5.Читання частинами

 6. Запитання за змістом казки
 - Розкажіть про білочку. Яка вона?
 - Як білочка врятувала дятла від голодної смерті?
 - Чого вчить ця казка?

 7.Читання в особах ( уривок )

 5.Обговорення прочитаних книг
  1.  Бесіда
Вч. – Я знаю, що ви готували на сьогоднішній урок      позакласного читання казки про тварин . Хто з вас прочитав цікаву казочку і хоче розповісти про це однокласникам?
-   Молодці, дітки.
    Пропоную провести роботу в групах.

2.Робота в групах
(Діти в групах розповідають, які казки вони прочитали та вибирають учня, який презентує казку перед всім класом)
Виступи дітей
1.Назва казки
2.Хто її написав
3.Головні герої
4.Епізод , який сподобався
4.Що вчить казка?

3.Розгляд виставки дитячих малюнків
  - Діти по бажанню намалювали малюнки до своїх казок.
    Хто бажає розповісти про свою роботу?
(виступи дітей)

4. Завдання на наступний урок позакласного читання

-  На наступному уроці ми будемо обговорювати чарівні казки. Підбираєте, читаєте та малюєте малюнки.

6. Вікторина «Казкова карусель»
- Діти, на минулому тижні ми з вами відсилали телеграму – запрошення на сьогоднішній урок казковим героям. Вони не змогли залишити своїх казок , але надіслали нам мішок з «казковими» предметами. Спробуймо відгадати з яких вони казок.

Булава («Кирило-Кожум’яка», «Котигорошко»)
Рукавиця («Рукавичка»)
Яйце («Курочка Ряба»)
Повидло («Пригоди Карлсона»)
Глечик («Лисиця і Журавель», «Лисиця і глечик»)
Пір’їна («Кривенька качечка»)
Колосок («Півник і двоє мишенят»)
Яблуко («Білосніжка та семеро гномів»)
Буквар («Буратіно»)

7.Підсумок уроку
Інтерактивна технологія «Мікрофон»
- Почніть зі слів: «Мені сьогодні на уроці сподобалося…»
-  Хто з дітей класу на вашу думку був найактивнішим на уроці?
- Покажіть свій настрій після уроку долоньками
-Поплескайте собі за роботу на уроці.

Немає коментарів:

Дописати коментар