пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Урок читання № 3

                                                                                                   Вчимо твори В.Сухомлинського


Тема: Як закінчити казку? В.Сухомлинський “Оленчин горобчик”.
Мета: Вчити творчо опрацьовувати текст, мислити, фантазувати; заохочувати 
            вільно  висловлювати думки; виховувати любов до природи.

Хід уроку

І    Перевірка готовності до уроку.
ІІ   Хвилинка релаксації. “Пташка” (муз. супровід).
ІІІ  Актуалізація.
1.     Словникова робота або розчитування.
2.     Дискусійна шкала “Чи хотіли б ви мати вдома пташку? Чому?”
ІV  Усвідомлення.
1.     Читання з передбаченням.
-         Як гадаєте, чи вдасться Оленці впіймати горобчика?
-         Що, на вашу думку, надумала зробити дівчинка? (Читаємо 2 ч.)
-         Як ви гадаєте, гарний вийшов горобчик?
-         Як описаний горобчик у тексті?
-         Навіщо Оленці був горобчик?
-         Що вона з ним зробить далі? (Читаємо 3 ч.)
-         Чому горобчик мовчав?
-         Чи завжди він буде мовчати?
-         Що станеться далі? (Читаємо 4 ч.)
-         Чому горобчик ожив?
-         Що станеться з горобчиком далі? (Придумуємо продовження.)

2.     Складання закінчення казки. Крісло автора.
3.     Перечитування.
V   Рефлексія.
1.     Ромашка Блума.

-Чи добре поводилася Оленка?
  Охарактеризуйте її вчинки.
-Чому горобчик мовчав, не 
   хотів ні їсти, ні пити?
-Де горобчику буде краще 
  в Оленки чи на волі?
-         Чому навчає нас ця казка?
-         Що хотів сказати автор?
-Що допомогло горобчику
 ожити? Поясніть чому.
- А як вчинили б ви? Відпустили б
   горобчика на волю чи ні?

2.     Сенкан.
VІ  Підсумок уроку.
VІІ Домашнє завдання.Виліпити чи намалювати горобчика. Придумати власну казку
      про горобчика.


ОЛЕНЧИН ГОРОБЧИК
 

Маленькій Оленці дуже хотілося впіймати горобчика. Але той не давався в руки.
 

Тоді вона надумала склеїти горобчика з сірого пір’я.
Розрізала в подушці маленьку дірочку. На­брала сіренького пір’я. З тіста зліпила голого горобчика, обмазала вишневим клеєм. Натулила пір’ячка.
Ось і горобчик готовий — сіренький, з то­неньким дзьобиком, з чорними оченятами, як макові зернятка.
 

Посадила Оленка горобчика на підвіконні. Насипала йому пшонця, поста­вила водички.
Мовчить горобчик. Накришила хліба — мовчить горобчик.
 

Але ось надворі над вікном зацвірінчала го­робчиха до своїх діток.
Підняв голівку Оленчин горобчик, повер­нувся до відчиненого вікна, розправив крильця...
 


Схема для сенкана

Горобчик

                   

 ____________ ,  _____________                               


 ____________ ,  _____________ ,    _____________                                                                     
 

  ____________    _____________     _____________      ______________                                                                                                                                               


 _____________


Немає коментарів:

Дописати коментар